Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dużo je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na nasze dobre ubarwienie, dosyć często podejmowane są do uprawie w prywatnych zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które chcemy na domowych pupili, tak i rybki potrzebują specyficznych warunków do zachowania dobrej wytrzymałości i zdrowia.

Bardzo ważnym jest, aby umożliwić im jako najidealniejsze warunki do wzroście – dzięki obecnemu będziemy potrafili bawić się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom odpowiednie warunki do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niebezpieczne – muszą one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i zaglądają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia nasila się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba klientów jest wyższa, akwarium powinno mieć co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w miarach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było spokojne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, należącymi do unie ryb labiryntowych, natomiast więc znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga istnieć wcale zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Bierze to jeszcze kolejną zaletę – chroni ryby przed za wysokim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o wpisać na kilka roślin, które będą służyły schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy inne czynniki podłoża, jak skały w intensywniejszym kolorze. Da nam więc łatwe warunki do uwadze tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla zachowania jej całej kondycje.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments