Kamienne elewacje budynków - WebGlobal

Kamienne elewacje budynków

Artykuł miesiąca Poradnik Prasóweczki Prasówki

Kamienne elewacje budynków – Nowe domy mogą być różne kolory oraz wyglądy. Każdy budynek wyróżniają zastosowane okna, użyty materiał, wielkość, ale chyba najbardziej reprezentacyjną częścią domu stanowi jego elewacja. W ostatnich momentach zapewne żyć ona przeróżna. Od zwykłych popularnych tynków, przez cegły, aż po kamień elewacyjny. A tenże oczywiście ci należy do najtrwalszych.

Nowe domy mogą być różne kolory oraz wyglądy. Każdy budynek wyróżniają zastosowane okna, użyty materiał, wielkość, ale chyba najbardziej reprezentacyjną częścią domu stanowi jego elewacja. W ostatnich momentach zapewne żyć ona przeróżna. Od zwykłych popularnych tynków, przez cegły, aż po kamień elewacyjny. A tenże oczywiście ci należy do najtrwalszych.

 

kup teraz na allegro

Kamień otwarty na elewację

Do produktów powszechnie wykorzystywanych przy elewacjach należy granit. Przede pełnym stanowi wówczas kamień bardzo pewny i trwały, dzięki czemu raz zastosowany przetrwa lata. Jest on nienasiąkliwy i mrozoodporny, a potrafi stanowić dokładnie postawiony na działanie deszczu oraz śniegu. Powierzchnia płytek granitowych jest odporna na ścieranie także chyba leżeć w rozmaitej postaci. W współzależności od naszych preferencji można pominąć ją naturalną, wypolerować, wyszlifować. Zachodzi w różnorodnych kolorach, np.: szarym, zielonym, czerwonym. Stosowany może stanowić chociażby przy bardzo trudnych konstrukcjach budynków, skoro stanowi niezmiernie prosty w obróbce.

Kolejną skałą stosowaną do czynienia elewacji jest marmur, który od granitu dzieli się takimi częściami. Przede pełnym jest mało dużo przyjemny, lecz również wytrzymały. Oprócz niektórych odmian, cechuje go piękna nasiąkliwość. Do wyboru jest gama kolorów takich jak: biały, czarny, beżowy, ale również różowy czy żółty. Jednak z okresem pewno on zmatowieć i stracić swoją siła. Również gdy w przypadku granitu, jego wielkość może zostać wypolerowana.

Trzecią możliwością jest piaskowiec. Kamień obecny stanowi skłonny inny niż poprzednicy. Ważną cechą różniącą go, stanowi jego słaba forma i ścieralność. Jego wielkość jest mglista i trudna do wypolerowania, jednak stanowi on mrozoodporny i otwarty w obróbce. Dostępne są kolory: jasnoszary, żółty, brązowy, kremowy i czerwony. Ze względu na jego słabą wytrzymałość daje się go często jako okładziny pionowe na podmurówki.

Podsumowując należy stwierdzić, że w doborze artykułów z zastosowaniem na elewacje dostaje się wiele innych materiałów. To, który wykorzystamy zależy od obecnego w jakich warunków stoi swój dom oraz jaką ilość funduszy zależymy na to określić. Jednak, warto zainwestować większą różnicę, aby zapobiec ewentualnych napraw w perspektywy

 

Kamienne elewacje budynków 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments