Temat strony

miętówka, olejki eteryczne, naturalna mięta, miętówka przepisy, olejek miętowy, olejki, miętówka z olejkami eterycznymi

Bimber ze śliwek

Doskonały trunek na wyjątkowe okazje i toasty! [...] Bimber ze śliwek

Pigwówka na bimbrze

Nalewkę z pigwy możemy przygotować na spirytusie, nic nie stoi na przeszkodzie by urzyć dobrej jakości bimbru.[...] Nalewka z pigwy na bimbrze

Miętówka z naturalnej mięty lub olejki eteryczne

Miętówka z naturalnej mięty lub olejki eteryczne Miętówkę można przyrządzić na kilka sposobów w zależności jakimi surowcami dysponujemy. Możemy jeśli pozwala nam na to pora roku i nasze możliwości skorzystać ze mięty z naszego ogrodu, lub wykorzystać olejki eteryczne tj. olejek miętowy. Zarówno naturalna mięta jak i olejki dają naprawdę niezły efekt. Na tej stronie chciałbym przedstawić w dwa przepisy na miętówkę, jeden na wódkę drugi zaś na słodki likier miętowy.

Miętówka wódka.

Tytułem wstępu należy powiedzieć że jest to dobry przepis ze względu na możliwość pozbycia się smaku drożdży z bimbru. Więc jeśli mamy kilka litrów bimbru, w których wyczuwamy drożdże możemy wypróbować poniższe metody. Jak już wcześniej wspomniałem możemy wykorzystać naturalną miętę lub równie dobry olejek miętowy. Na początek przedstawię trudniejszą metodę wykorzystującą liście mięty.

A więc świeżo zerwaną miętę pozostawiamy na około 3-4 dni do wysuszenia. Następnie zrywamy liście i układamy w naczyniu. Dobieramy bimber do 70% (tabela nr 1 - dobieranie bimbru) i zalewamy. Naczynie pozostawiamy na kolejne 7 dni, w zacienionym miejscu pamiętać, by każdego dnia zamieszać zawartością co najmniej dwa razy. Po upływie tygodnia, przelewamy naciąg do czystego naczynia. Możemy od razu przefiltrować przez gazę medyczną, pozbywając się drobnych zawiesin po liściach mięty. Sporządzamy syrop cukrowy, wyciskamy sok z cytry, zielony barwnik spożywczy (C-1300-WS kilka kropel) i mieszamy wszystko. Całość pozostawiamy na okres dwóch tygodni w ciemnym i chłodnym miejscu. Po tym okresie możemy jeszcze raz przefiltrować naszą wódkę i rozlać w butelki.

Miętówka z naturalnej mięty lub olejki eteryczne Miętówka - naturalna mięta

Nie zawsze jednak mamy możliwość w naszym ogrodzie zerwać świeżą miętę np. zimą. Możemy naszą miętówkę przygotować wykorzystując olejek eteryczny – miętowy. Problemu z zakupem olejku mieć nie będziemy, liczne sklepy internetowe posiadają w swoich ofertach niedrogie (około 10 zł) i co najważniejsze naturalne olejki. Tak więc możemy zacząć nasze prace. Dobieramy bimber tym razem do pożądanej mocy 40% dodajemy kilka kropel olejku, 3-4 kropel na 1l bimbru. Pozostaje nam dodanie soku z cytryny i cukru do smaku i miętówka gotowa. Pozostawiamy gąsiorek na dwie doby i możemy degustować.

Miętówkę możemy przyrządzić z bimbru, który nie do końca nam się udał tzn. wyczuwamy smak drożdży lub innego surowca kukurydzę, ziemniaki. W tym przypadku możemy dodać o 2 krople olejku miętowego więcej na 1l bimbru.

Nowa kolumna rektyfikacyjna!

niezawodna

alkohol 94% gwarancja!

zbiornik 30l

Sprawdź tutaj

Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza prezentowaną stronę jest zabronione. Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i dobrego obyczaju. Jeśli chcesz powołać się na treści strony www.polskavodka.pl umieści linka w swojej publikacji. Nie kopiuj! Możesz mnie cytować.