Odszkodowania w Katowicach - jak uzyskać pomoc?

Odszkodowania w Katowicach – jak uzyskać pomoc?

Aktulności

Otrzymanie odszkodowania często jest poprzedzone długą batalią z ubezpieczycielem lub innym podmiotem prawa cywilnego. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ my, jako poszkodowani, chcemy jak najwięcej zyskać, a w interesie ubezpieczyciela jest wypłacenie najniższej możliwej kwoty. W dochodzeniu swoich praw do odszkodowania wspomoże nas radca prawny.

Odszkodowania – podstawowe informacje

Odszkodowanie jest finansową rekompensatą za szkody, które mogą przyjmować najróżniejszą formę. Najpowszechniejsze sytuacje, w których zasadne jest roszczenie o odszkodowanie to m.in:

  • wypadek w miejscu pracy lub delegacji
  • wypadek komunikacyjny
  • śmierć bliskiej osoby
  • błąd medyczny
  • opóźniony lub odwołany lot
  • szkody osobowe

Uzyskanie odszkodowania ma miejsce na gruncie negocjacji lub w wyniku postępowania sądowego. W obu przypadkach warto skorzystać z usług kancelarii prawnej, do czego zachęcamy mieszkańców Katowic i okolic. Odpowiednie umotywowanie roszczeń może znacznie zwiększyć wysokość odszkodowania.

Pomoc radców prawnych

Skorzystanie z usług radcy prawnego po prostu się opłaca, ponieważ do osiągnięcia satysfakcjonującej kwoty odszkodowania niezbędna jest prawidłowa strategia działania. Uzyskana kwota na pewno będzie większa niż ta, którą moglibyśmy utrzymać wnosząc roszczenia samodzielnie. Przygotowanie do uzyskania odszkodowania lub zadośćuczynienia rozpoczyna się od ustalenia stanu faktycznego, którego dokonuje się poprzez pogłębiony wywiad z klientem oraz analizę dostarczonych dokumentów. W czasie spotkania nie należy kłamać, ponieważ znajomość całej sytuacji przez radcę prawnego pozwoli na wskazanie najbardziej optymalnych rozwiązań. Nie będą miały one zastosowania, jeżeli przekażemy nieprawdziwe informacje. Po zapoznaniu się ze sprawą, razem z klientem ustala się cele działania, czyli np. wysokość odszkodowania lub restytucję naturalną (przywrócenie do stanu sprzed szkody, o ile jest to możliwe). Następnie radca prawny udziela porady lub przystępuje prowadzenia sprawy w imieniu klienta.

Czy można uzyskać odszkodowanie samodzielnie?

Zdarza się, że istnieje możliwość samodzielnego uzyskania odszkodowania, ale w większości przypadków jest to nieopłacalne z bardzo prostego powodu: większość z nas nie zna się na prawie odszkodowawczym. W kancelarii prawnej w Katowicach uzyskasz profesjonalną pomoc radców prawnych, którzy wskażą prawne możliwości ubiegania się o odszkodowanie oraz określą jego ewentualną wysokość. Uzyskanie należnego odszkodowania często jest długą i zawiłą drogą, dlatego warto mieć oparcie w specjalistach, którzy mają doświadczenie w sprawach odszkodowawczych.

Dziękujemy Ozieblowski.pl za pomoc w przygotowaniu artykułu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments