Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Poradnik Prasóweczki Prasówki Warto przeczytać

W sukcesie dużo z nas zima jest często okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do prace fizycznej. Nie wracając już nawet o zwykłym ruchu na zdrowym powietrzu… Co wysoce, w stanie zimowym często przywiązujemy mniejszą wagę nie jedynie do pamiętania o kondycję fizyczną, ale jeszcze do kształtu naszej skóry. Na szczęście wiosna jest świetnym czasem na ostatnie, aby wrócić do sytuacji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich formach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stanie zimowym, że liczyć nowy przebieg. Wiele zależy tutaj także z typie problemów skórnych, jak i ogólnej kondycji organizmu oraz indywidualnych predyspozycji osoby korzystającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich możliwościach warto jeszcze objawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wygrać z niewielu odmiennych zabiegów, skoro ich granie mogłoby doprowadzić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Gdy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która zezwoli na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najdoskonalszym wyjściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czyli toż cały wybór i ewentualnie ważna je zrobić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych braków jest niewątpliwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Niestety byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, której w stanie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Że właśnie nie ma różnych przeciwwskazań do określonych kuracji, wynikających np. z bliskiego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo skutecznych metod. Do najprostszych braków w bieżącym momencie zalicza się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz zabieg parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zastosowania obraca się różnego rodzaju kwasy, które, w zależności od sposobu i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą posiadać mniejsze czy większe stężenie. Peeling chemiczny pozwoli nie właśnie na usunięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i rozwija rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń wykorzystuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją przeprowadzić nawet w sukcesie cery naczyniowej i ciepłej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się doskonale jako zabieg przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie wyłącznie oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale również poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technologia zbiera się także w kuracjach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak natomiast w terapiach, których przedmiotem jest cała poprawa stanu cery. Środki tego modelu pozwalają na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która liczy na znacznym przedstawieniu w rolę wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną z jej głównych wartości jest zatem możliwość dostosowania procedury zabiegowej do jednego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z grupie ciała, szczególnie narażonych na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych w stanie zimowym, są dłonie. To akurat na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli więc borykamy się z punktem wysuszonej i zmęczonej role w ziemiach dłoni, idealnym wyjściem będzie zabieg parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są grane w momencie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego zakresu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments