Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak poważne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – dlaczego są tak ważne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są zasadnicze stanowisko w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo właśnie na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, którzy zajmują podobne objawy, jednak mogące stanowić zyskiem np. grypy lub nowej choroby, nie mającej nic zgodnego z niebezpiecznym wirusem.

Obecnie do szpitala mogą dojść, jednak również osoby chore kiedy i też z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego szczególne miejsce jest robienie jak najszybszej liczby testów, ponad tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są proste w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i komunikat z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, oraz do tego dołączona jest wyjątkowo instrukcja i diluent (1-2 gry na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na granicy wykrycia przeciwciał IgM w momencie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co daje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W zakresie skuteczności działania testów pokazuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre efekty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne dzisiaj na rynku to szczególne i najistotniejsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które korzystały związek z złymi lub nosicielami na duże znaczenia jeżeli należy o przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa na całkowitym świecie, w obecnym także w Polsce. Wyniki eksperymentów są na końcu łatwo dostępne, aby móc zastosować postępowanie chorujące na końcu odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments