{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to bardzo ważna kwestia, która w nagłych sytuacjach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. W jaki sposób zbudować pozytywną historię kredytową? O jakich kwestiach warto pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym hasłem ukrywa się nasza przeszłość związana z braniem kredytów a także zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a z czasem staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, powinniśmy zadbać o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób zadbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek oraz parę informacji odnośnie zakupów na raty spłaconych w określonym terminie. W sytuacji osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank może ocenić wiarygodności przyszłego kredytobiorcy. W najgorszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla banków mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments